Serwis i Kalibracja Alkomatów

Posiadamy profesjonalne laboratorium do badania i serwisu alkomatów, z najnowocześniejszym stanowiskiem kontrolno-serwisowym w Polsce.

Serwis alkomatów prowadzimy od ponad 20 lat. Przeprowadzamy skuteczne naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne oraz kalibracje alkomatów. Priorytetem dla nas jest Twoje zadowolenie,
dlatego naprawami zajmuje się specjalna jednostka w naszej firmie – Laboratorium Serwisowe Alkomatów.

Laboratorium Alkomatów wyposażone jest w specjalistyczne urządzenia umożliwiające wszystkie rodzaje napraw alkomatów. Pracownicy Laboratorium są wykwalifikowanymi specjalistami, współpracującymi z producentami alkomatów i od lat zajmują się naprawami alkomatów. Potrafią szybko zidentyfikować problem i usunąć usterkę również w alkomatach, których ze względu na dużą awaryjność nie posiadamy w sprzedaży.

Posiadamy najdłuższe w Polsce doświadczenie w naprawach alkomatów podręcznych. Jako pierwsi stworzyliśmy w naszej siedzibie profesjonalne Laboratorium Serwisowe Alkomatów, które umożliwia przeprowadzanie badań diagnostycznych oraz napraw alkomatów. Dzięki temu nasi klienci mogą liczyć na szybkie i fachowe naprawy. Ujawnione w okresie gwarancji wady będą usuwane bezpłatnie o odpowiednim czasie od daty dostarczenia towaru do gwaranta zgodnie z ustawą z dn. 27.07.2002r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego. W razie braku stwierdzenia wadliwości urządzenia stawia się je do dyspozycji uprawnionego w miejscu, w którym stwierdzono brak wadliwości.

Serwis

Sprzedawane przez nas alkomaty objęte są 2 letnią gwarancją, dzięki której z razie problemów z alkomatem, za darmo go dla Ciebie naprawimy. W przypadku jakichkolwiek problemów z obsługą lub wykrycia wady w alkomacie zakupionym w naszym sklepie,  prosimy o sprawdzenie daty zakupu na dokumencie zakupu oraz o kontakt.
Alkomat często można w łatwy sposób naprawić samemu wykorzystując funkcję samooczyszczania.

Procedura wysyłania alkomatu do naprawy/kalibracji

  1. Tester należy bezpiecznie zapakować (bez akcesoriów dodatkowych i baterii). W przypadku braku opakowania ryzyko uszkodzenia towaru podczas transportu ponosi reklamujący. Do przesyłki prosimy dołączyć kartkę z opisem usterki, oraz danymi kontaktowymi w tym numerem telefonu. Jeżeli posiadamy, dołączyć kartę gwarancyjną oraz kopię (ksero) dokumentu sprzedaży.

  2. Jeżeli do produktu nie jest dołączona karta gwarancyjna podstawą do świadczeń gwarancyjnych jest dokument zakupu (paragon fiskalny lub faktura VAT dołączane do przesyłki), na którym jest informacja dotycząca terminu ważności gwarancji.

  3. W przypadku braku karty gwarancyjnej i/lub dowodu zakupu alkomat będzie naprawiany odpłatnie.

  4. Przesyłki kierować na adres serwisu naszej firmy: Amii Sp. z o.o. ul. Grabińska 23 92-780 Łódź z dopiskiem „SERWIS”

  5. Przesyłki wysłane na adresy innych oddziałów mogą znacząco wydłużyć okres naprawy.

  6. Przesyłki za pobraniem nie będą przez naszą firmę przyjmowane.

Kalibracja

alkomaty

To proces mający na celu takie ustawienie alkomatu, aby podawał możliwie dokładne wyniki. W dużym uproszczeniu alkomaty kalibruje się minimalizując różnicę pomiędzy wskazaniem specjalnego kalibratora (przyrządu wzorcowego) a wskazaniem alkomatu, poprzez zmianę wewnętrznych ustawień w alkomacie.
Kalibrację wykonuje wykwalifikowany personel naszego laboratorium według ustalonych procedur w ściśle określonych warunkach odniesienia (temperatura, wilgotność, ciśnienie, stężenie, itp.). W procesie tym alkomat otrzymuje próbkę powietrza podobną do powietrza wydychanego przez człowieka, ale o znanym stężeniu alkoholu. Pozwala to sprawdzić czy alkomat wskazuje taką samą wartość i ewentualnie skorygować wskazania alkomatu.
Nie tylko alkomaty, ale także większość urządzeń pomiarowych co jakiś czas wymaga kalibracji. Rozregulowują się one na skutek zwykłego użytkowania. Alkomaty mogą dodatkowo wymagać kalibracji, jeżeli użytkowane były niezgodnie z instrukcją obsługi.
Aby zapewnić prawidłowy pomiar alkomaty powinny być co pewien czas kalibrowane. Częstotliwość kalibracji alkomatów zależy od klasy alkomatu, zastosowanego w alkomacie sensora, ilość przeprowadzanych pomiarów, sposobu użytkowania, warunków przechowywania itp. Alkomaty regularnie kalibrowane zapewniają dokładne pomiary nawet długo po zakupie.
Sprzedawane przez nas alkomaty są kalibrowane bezpośrednio przed wysyłką do Klienta, co zapewnia dokładność wskazań i pozwala uniknąć przykrych niespodzianek, zdarzających się w innych firmach.

Wszystkie usługi serwisowe odbywają się zgodnie z procedurą ISO 9001 co gwarantuje najwyższą jakość usług oraz szybki termin wykonania.
Jeżeli masz wątpliwości czy Twój alkomat wymaga kalibracji, skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci określić czy Twój alkomat podaje prawidłowe wyniki.
Wszystkich rad udzielamy za darmo. W przypadku jakichkolwiek problemów z obsługą czy wątpliwości prosimy o kontakt.

Adresy i kontakt do naszych placówek:

SERWIS W ŁODZI
Amii SP. Z O.O. - oddział Łódź
ul. Grabińska 23,
92-780 Łódź
SERWIS W WARSZAWIE
Amii SP. Z O.O. - oddział Warszawa
al. Krakowska 179,
02-180 Warszawa
tel.: 42 648 48 48 wew. 102
e-mail: lodz@amii.pl
tel.: 22 886 40 10
e-mail: warszawa@amii.pl

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa